úterý 22. dubna 2014

Velikonoce ve Lhotě

Od té doby, co se staráme o dům ve Lhotě, jezdíme tam na Velikonoce. Zatím pokaždé nám sněžilo a mrzlo. Letošní rok je v tomhle výjimečný a my se tak konečně dočkali slušného počasí na kolo.

Skoro celou zimu jsme trávili v Praze, takže jsem se moc těšila, že budu pár dní v přírodě. Ta pohoda posedět si venku, udělat ohníček nebo prostě jen vychutnávat úplnou tmu a ticho. Ovšem mačkání čudlíku na termostatu namísto ládování kotle na dřevo má taky něco do sebe :)

Na kolo jsme vyrazili v neděli, cílem byl oběd v Jindřichově Hradci. Hradec je asi o 200 výškových metrů níž a navíc nám foukal vítr do zad, tudíž cesta tam byla rychlá a bezbolestná. Připomněla jsem si, co je na tom XC, toulání krajinou, nebo jak tomu kdo říká, pěkného.
Třeba když potkáte takové krásné zákoutí s úzkokolejkou
Nebo rybník s ostrůvkem


Vzadu je chátrající statek na prodej
A celý ostrůvek
Martinovo nejoblíbenější kolo. Při každé příležitosti si ho fotí.
Krajina od Lhoty na jih se postupně přeměňuje do placatější jihočeské s rybníky. Je tam taky podstatně tepleji a razantně ubývá kopců. Ovšem cestou zpátky jsme si to museli vyšlápnout zase na Vysočinu. Projeli jsme krásným údolím kolem potoka, kde jsme se mohli na chvíli schovat před větrem. Martin poslední měsíc dost zeslábl a nejelo mu to, jak by chtěl. Konečně poznal to, co já říkám celou dobu. Že ježdění tady není zadarmo, protože se nejede ani kousek po rovině. Stoupáky jsou sice malé ale neustálé a to člověka vysílí.
XC přes kořínky
Mrkev v akci
A tady už nás to dost znavilo
Pak jsme se dostali na silnici, začal foukat studený protivítr a už to nebylo tak příjemné. Naštěstí to byl jen kousek a celkem jsme najeli asi 60 km.