pondělí 21. srpna 2017

Letošní sjezdování

Moje sjezdová sezona po několika letech konečně za něco stojí :-) Jak už jsem psala, začala jsem na Pekláku, kde jsem byla hodně opatrná. Poté jsem navštívila Špičák a Geisskopf, tam se mi podařilo najet si pár nových skoků, ale největší část jsem najezdila v Les Gets, kam jsme se vydali po dvouleté pauze.

Tento rok na Špičáku

Naše klasická zastávka nad ránem u Ženevského jezera

Pronajali jsme si domek s krásným výhledem na Mont Chéry. První dny jsem oťukávala známé ale i přestavěné traily. Rolety byly opět skoro všude, někde se to dalo přežít, někde to bylo přímo nesnesitelné (klasicky Pleney, Chavannes).

Výhled
 Trochu jsem cítila, že mi chybí fyzička, posilovat už dlouho nechodím, ale vcelku dobře jsem se rozhýbala a postupně deficit vyrovnala. Hned druhý den se vydávám do Châtelu, což je typické království rolet. Zkouším jezdit černé tratě, ale bohužel mi to moc nejde, letos jsem vůbec v těžkém, hodně prudkém terénu nejezdila a dost se tam trápím. Přejíždím do Lindarets na svoji oblíbenou červenou, kde se konečně trochu rozhýbávám v techničtějších pasážích.

Lindarets, střídání u mimina
První týden s pár propršenými dny uplyne a já mám pocit, že bych mohla zkusit něco víc. Rolety už mě pěkně štvou a tak zkouším pár ilegálů v Morzine. Některé jsou docela sjízdné ale když kopec začně být moc strmý, už to nedávám a nechápu, jak tohle vůbec může někdo sjet. Je to takový styl, který si pamatuji z naší návštěvy tratě v Champéry.

Ilegál zeshora
Ilegál zespoda
Po této zkušenosti si docela zoufám, protože skoro všechny normální tratě jsou samá roleta, ilegály jsou moc těžké a pak jsou tratě, které by se mi líbily, kdybych je uměla pořádně naskákat :-( Jsem z toho lehce rozmrzelá a přemýšlím, jestli se ještě někdy vůbec zlepším natolik, abych mohla pěkně lítat černé tratě. Moc šancí tomu nedávám, ale večer u lahve alsaského cremantu to s Martinem vidíme o dost optimističtěji :-)

Potřebovala bych to umět naskákat

Hop hop
Nebudu říkat, že to uteklo, protože pořád bylo, co dělat. Celodenní totální nasazení na trailech není moje parketa ani představa dovolené, takže ježdění doplňuji koupáním, procházkami nebo pohodovým grilováním. Samozřejmě nám i pár dní proprší, ale kvůli tomu jezdíme na 14 dní, aby nám to zase tolik nevadilo.

Občas se stojí fronty
Ve Francii se mi opět líbilo, pojedeme tam znovu, abych mohla nadávat na rolety a na to, že se nezlepšuji? Nejspíš ano :-) Na příští rok si totiž hodlám postavit 15kg karbonovou ultra raketu! Můj gambler je vymazlený a opravdu mi vyhovuje, ale už bych ráda něco nového a láká mě, že jen výměnou rámu, bych mohla snadno snížit jeho hmotnost o kilo.

Relativně lehoučký sjezďák je něco, co bych moc ráda zkusila. Jen se bojím toho, abych nebyla z chodu jiného rámu zklamaná, protože gambler je velká žehlička. Příští týden si to pojedu prohlédnout na Eurobike. Horkým favoritem je Norco Aurum, a pokud ho budou ještě příští rok dělat, tak doufám, že to bude dobrá volba.

Panorama s Mont Blanc
Další fotky - bohužel ne z ježdění - najdete zde.