středa 29. listopadu 2017

Můj první karbon!

Už dřív jsem naznačovala, že bych si chtěla na další sezonu postavit nového sjezďáka. Tak je to tady! Po letech věrné služby mého Gamblera jsem si splnila sen a koupila lehčí, karbonový rám, na kterém budu stavět víceméně celé nové kolo.

Výběr rámu jako vždy probíhal metodou vylučovací – hlavní podmínka byl celokarbonový rám. Samozřejmě z důvodu frajeřiny ale také váhy. Takže kdo dělá karbonové sjezďáky? Scott bohužel ne, i když Brendan Fairclough vozí karbonovou zadní stavbu – takže šup šup, ať moje příští kolo může být opět Scott.

Co tam máme dál? Trek je nesmyslně drahý a navíc papírově má nevyhovující geometrii (dlouhá zadní stavba), Specialized nechci, Glory nevěřím, že bude dobré kolo, Moondraker se mi nelíbí, YT se mi docela líbí, ale nelíbí se mi systém prodeje. Z velkých značek zbývá Santa Cruz a Norco. Jsou to oba kandidáti, ale Santu má Martin a neustále na něj pěje chválu, což není nic špatného, ale jelikož vím, že oba jezdíme úplně jinak, je dost pravděpodobné, že mně stejné kolo asi moc vyhovovat nebude. Navíc si myslím, že Santa je rám spíš pro vysoké jezdce, ve velikosti S jsem ho snad vůbec neviděla.
Norco hodně zvažuji, ale Aurum je už několik let starý model a někde jsem slyšela, že sezona 2018 pro něj bude poslední.

Jelikož sleduji světový pohár ve sjezdu, zrak mi padne na nový model Transitiona TR11, značky, o které skoro nic nevím.  Pozitivní je, že ho vyvíjela Tahnée Seagrave, tedy narozdíl od většiny značek drobná holka, která samozřejmě jezdí na úrovni, na které já nikdy nebudu, ale lepší než kolo od chlapa ne?
Krasavec na Eurobiku
Rozhodne Eurobike, kde si chci kola prohlédnout, ale skoro žádné značky tam nejsou, jen Transition má vystavenou svou TR11 a naživo vypadá opravdu nádherně. Až tak, že jsem ochotná risknout nový model, neznámou a neprověřenou geometrii, no prostě vše. Zjišťuji dovozce, objednávám a z první zaoceánské várky ho mám doma.
Výběr vidlice je trochu zoufalejší, nelíbí se mi černé nohy, které jsou nyní ohromně populární. Designově se mi zamlouvá BOS, ale riskovat případný servis a koupě dílů ve Francii nehodlám. Objednávám prověřeného Boxxera, kterého už mám doma od září. Snad bude chodit tak dobře, jako můj dosavadní. Plánuju do něj dát vzduchový kit a lepší tlumič.
Z rámu mám ohromnou radost. Gambler byl můj první sjezďák, vůbec jsem nevěděla, co od něj čekat, zda mě to bude bavit. A dnes, kdybych si měla vybrat jediné kolo, byl by to sjezďák. Zažila jsem na něm nejlepší dovolené, největší zábavu, nejkrásnější letní dny. Když jsem za řidítky, myslím jen na to, jak co nejlépe řídit kolo, vždy mě to pohltí a vyžaduje to veškeré mé soustředění. Doufám, že mi TR11 bude sloužit tak dobře jako Gambler.